Ryszard Kurnatowski został nowym królem kurkowym. Strzelanie królewskie odbyło się w sobotę na strzelnicy LOK w Środzie.
Cała impreza rozpoczęła się od śniadania królewskiego, na które braci kurkowych zaprosił ustępujący król kurkowy Zbigniew Strugarek. Później było można rozpocząć zawody, które miały bardzo wysoką stawkę. Najważniejszym strzelaniem było bowiem strzelanie do tarczy królewskiej. Zwycięzca otrzymywał tytuł króla kurkowego, zaś dwaj następni w kolejności strzelcy tytuły rycerzy. Król kurkowy przez cały rok reprezentuje bractwo na najważniejszych imprezach.  
Strzelcy rywalizowali w strzelaniu do tarczy przedstawiającej wizerunek króla Kazimierza III Wielkiego. Tarcze tradycyjnie malował Ryszard Kurnatowski. On też pokazał, że ma sprawną nie tylko rękę, którą trzyma ołówek czy też pędzel, ale przede wszystkim precyzyjnie widzące oko. Dzięki temu strzelaniu Ryszard Kurnatowski został królem kurkowym A.D. 2011. I Rycerzem został Andrzej Szczepaniak, a II Rycerzem Michał Wojciechowski.  
Już na samo zakończenie zawodów, podczas wręczania nagród i tarcz, Ryszard Kurnatowski otrzymał insygnia królewskie. W najbliższym czasie odbędzie się msza św., najprawdopodobniej msza polowa na strzelnicy, podczas której kapelan braci kurkowych ks. infułat Aleksander Rawecki będzie się modlić za nowego króla kurkowego i całe średzkie bractwo. W sobotę po zawodach odbył się jeszcze tradycyjny raut.
A oto pozostałe wyniki sobotnich strzelań. Strzelanie do tarczy charytatywnej wygrał Krzysztof Jóźwiak przed Rafałem Eichlerem i Michałem Wiśniewskim. W strzelaniu do tarczy czarnoprochowej zwyciężył Andrzej Lis, wyprzedzając Dionizego Dopierałę i Arkadiusza Kąsowskiego. Tarcza zapadkowa to tryumf Rafała Eichlera przed Krzysztofem Jóźwiakiem i Michałem Wojciechowskim.
Strzelanie do tarczy dla pań wygrała Wiesława Strugarek przed Anną Konieczną i Alicją Czyż. W strzelaniu z pistoletu najlepszy okazał się Paweł Pajszczyk, przed Angeliką Baranowską i Justynem Matczakiem. Strzelanie do tarczy punktowej wygrał Rafał Eichler przed Krzysztofem Jóźwiakiem i Michałem Wojciechowskim. Wreszcie w strzelaniu do kura zwycięstwo odniósł Jan Lis, który wyprzedził Wiesławę Strugarek i Przemysława Wojciechowskiego.
Warto odnotować, że zawody odbyły się na praktycznie nowej strzelnicy (napiszemy o niej wkrótce). Gośćmi imprezy byli m.in. prezes Zarządu Krajowego LOK w Warszawie płk Grzegorz Jarząbek, prezes Zarządu Wojewódzkiego LOK w Poznaniu gen. brygady Zdzisław Głuszczyk, z zarządu województwa LOK w Poznaniu płk Janusz Dobrzański i płk Mirosław Bąk. Byli także starosta Tomasz Pawlicki, burmistrz Wojciech Ziętkowski, wiceburmistrz Ernest Iwańczuk oraz matka chrzestna średzkich kurków Bożena Wieczorek.
Już 9 lipca w strzelnicy LOK odbędzie się strzelanie sztandarowe. W tym roku to szczególnie ważna impreza, gdyż przypada w 10­lecie reaktywacji średzkiego bractwa.