Wszystkie trzy średzkie parafie mają już swoje strony internetowe.
Do parafii kolegiackiej i Najświętszego Serca Jezusa w internecie dołączyła parafia św. Józefa. Nowy proboszcz ks. dr Jacek Stępczak krótko po objęciu parafii zadbał o stworzenie strony internetowej tej najmłodszej średzkiej parafii. Znajdziemy tu ogłoszenia parafialne, intencje mszalne, godziny otwarcia biura parafialne, informacje o udzielaniu sakramentów, bogatą galerię fotograficzną i wiele innych wiadomości. Jest tu również obszerna informacja o pielgrzymce do Ziemi Świętej zaplanowanej na przełom stycznia i lutego przyszłego roku.
Ks. J. Stępczak ­ podobnie jak to było w jego poprzedniej parafii ­ umieszcza na stronie nagrania niedzielnych kazań. Można więc na przykład odsłuchać homilię, którą w ostatnią niedzielę października wygłosił ks. Zbigniew Lenart, polski misjonarz na Syberii i Kazachstanie. Na koniec kazania misjonarz z Rosji zaśpiewał psalm po rosyjsku ­ warto tego posłuchać.
Na stronie parafii św. Józefa znaleźć można również informacje o możliwości „adopcji” sierot z Zambii. Kosztuje to zaledwie 30 zł na miesiąc, co wystarczy na całomiesięczne wyżywienie dziecka w Centrum Dziennego Pobytu „Dzieci Betlejem” w Kitwe (Zambia). Wpłaty przyjmuje na swoje konto parafia św. Józefa. Przypomnijmy, że ks. J. Stępczak był na misji w Zambii, gdzie był rektorem seminarium duchownego Redemptoris Missio.
Warto dodać, że strony internetowe ma również kilka innych parafii w powiecie średzkim m.in. Bagrowo, Mączniki, Śnieciska, Chocicza, Dębno i Nowe Miasto nad Wartą. W internecie znaleźć można również ogłoszenia parafialne parafii zaniemyskich.

Średzkie parafie w internecie
parafia kolegiacka
www.kolegiata-sroda.pl
parafia NSJ
www.parafiansj.info.pl
parafia św. Józefa
www.jozef-sroda.pl