radna miejska, kosmetyczka

Agnieszka Ożga urodziła się w Środzie, choć pochodzi z Winnej Góry, którą stara się regularnie odwiedzać. Lubi Środę, bo - jak podkreśla – jest tutaj wszystko, co potrzebne do życia. – Widzę, jak się rozwija, to bardzo piękne miasto i moje miejsce na ziemi. Denerwuje mnie to, że ludzie nie doceniają Środy, tego co się tutaj dzieje. Często nie dbają o porządek. Irytuje mnie też narzekanie i niezadowolenie niektórych mieszkańców na rzeczy, które dedykowane są właśnie dla nich. Myślę tu np. o bogatej ofercie kulturalnej i sportowej – mówi Agnieszka Ożga. Kończyła Szkołę Podstawową w Miłosławiu, później uczęszczała do LO w Środzie. Przyznaje, że ze szkoły ma świetne wspomnienia, a wiele relacji przerodziło się w przyjaźnie, które trwają do dzisiaj. Po ukończeniu szkoły średniej ukończyła studium kosmetyczne i rozpoczęła pracę w zawodzie technik usług kosmetycznych. Jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku zarządzanie i marketing w zakresie logistyki. Kończyła studia także magisterskie na Politechnice Poznańskiej na wydziale informatyki i zarządzania w zakresie inżynierii komunikacji interpersonalnej i public relations.

 

Na co dzień jest kosmetyczką. Od 2010 roku prowadzi własny salon kosmetyczny, który przez wiele lat był jej marzeniem. Nigdy nie narzekała na brak klientek. – Bardzo je wszystkie pozdrawiam – podkreśla. Przyznaje, że kosmetyczka pełni niekiedy rolę psychologa. Wizyta w salonie kosmetycznym to nie tylko odnowa biologiczna, ale też odnowa duchowa. - Czasem klientki przychodzą się wygadać, a czasem pomilczeć i odpocząć. Ja muszę wiedzieć, czego każda z nich oczekuje i to uszanować. Myślę, że mam bardzo dobre relacje ze swoimi klientkami. Często powtarzam sobie, że nie będę przywiązywać się do swoich klientek, ale jest to dość specyficzny zawód i ze stałymi klientami zawsze te relacje są dość szczególne. Poświęcam im swój czas, pytam o problemy i okazuje wsparcie – mówi Agnieszka Ożga.

 

Ciągle się uczy i pogłębia wiedzę, którą wykorzystuje w pracy. Z racji wykonywanego zawodu, musi być na bieżąco z trendami, aby nie wypaść z branży. Czyta prasę kosmetyczną, bierze udział w szkoleniach. Podkeśla naturalny wygląd u kobiet, bo - jak mówi - „każda kobieta z natury jest piękna, a moim zadaniem jest to podkreślać”. Od nowej kadencji samorządu będzie radną miejską. Po wybraniu Piotra Mielocha na burmistrza Środy, zajęła jego miejsce w Radzie Miejskiej. Mówi, że za sprawą swojej pracy i ciągłego kontaktu z ludźmi naturalnie rozmawia w swoim salonie, także o sprawach dotyczących samorządu i problemów lokalnych. To ostatecznie sprawiło, że spróbowała sił w wyborach do rady.

 

- Nie spodziewałam się, że w przypadku wyboru Piotra Mielocha na burmistrza zostanę radną. Nie brałam tego pod uwagę, ale bardzo się cieszę z tego wyboru i będę robiła wszystko, żeby sprostać oczekiwaniom mieszkańców Środy – mówi Agnieszka Ożga. W swojej pracy, jako radna, będzie chciała wspierać tworzenie terenów zielonych i przestrzeni do życia. - Bardzo ważna jest dla mnie rodzina, dlatego będę zabiegała o sprawy związane z edukacją dzieci i młodzieży. Zależy mi na powstaniu nowej placówki oświatowej, aby dzieci nie musiały chodzić do szkoły w systemie zmianowym – dodaje nowa radna miejska Agnieszka Ożga.