Choć 3 maja trochę wiało, to piknik nad Jeziorem Średzkim zatytułowany "Łuki & Motocykle & Czarodzieje" udał się doskonale. Całe kąpielisko, a także główny parking były wypełnione atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Celem było zbieranie pieniędzy na budowę Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie oraz wyposażenie Hospicjum Domowego w Poznaniu, które zajmuje się ciężko chorymi dziećmi. Udało się zebrać 15 tys. zł
Była to pierwsza tego rodzaju impreza w Środzie. W imprezę na rzecz dwóch hospicjów zaangażowało się mnóstwo ludzi dobrej woli, którzy zapewnili wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Imprezę prowadzili Katarzyna Kicinska-Pajchrowska i Marcin Szymczak. Na scenie występowały Studio piosenki Gama, średzkie przedszkolaki, Średzka Szkoła Muzyczna, a potem Gonzo, Gemela Blues Band, Studium Świat Gitary i wreszcie w finale Mała Lady P.
Już wcześniej nad samym jeziorem odbywał się miniturniej łuczniczy, a dzieci i dorośli mieli także okazję postrzelać z wiatrówki. Na scenie odbył się także wybór najpiękniej przebranej czarodziejki i magika. W pomieszczeniu po restauracji odbywał się turniej szachowy oraz turniej tenisa stołowego. Było także wiele animacji dla dzieci, a kolejka jak zwykle ustawiła się do dmuchanych zamków. Na parkingu było można zobaczyć wyjątkowe pojazdy, przede wszystkim motocykle, obecni byli także strażacy z OSP Środa. Było można również zbadać sobie poziom cukry i skorzystać z porady dietetyka.
Podczas pikniku było zakupić zabawki i książki na stoiskach, z czego dochód został przekazany na pomoc hospicjom. Jak zawsze wspaniale spisały się Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały swoje wypieki, a całkowity dochód ze sprzedaży ciast - cegiełek, także trafił do puszek hospicyjnych. Były oczywiście ziemniaki z parownika, gzik i wiele innych pyszności. 
Czy festyn 3-majowy na rzecz hospicjów zagości w Środzie także za rok? Organizatorzy nie ukrywają, że są bardzo zadowoleni z tegorocznej edycji i jeśli tylko będzie taka wola ze strony miasta, chętnie znów pojawią się nad jeziorem.
(kóz)