Przypomnijmy. Sławomir Bednarek od kilku lat podróżuje po kraju na składaku Wigry 2 z niewielką przyczepką. Tym samym średzianin promuje średzkie inicjatywy i zbiórki charytatywne. W swoją pierwszą podróż rowerową wyruszył w 2018 roku, promując wówczas budowę Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie. W kolejnych latach propagował m.in. pałac w Winnej Górze oraz kolejkę wąskotorową. Łącznie w czasie swoich wypraw pokonał 6500 km.
W tym roku średzianin rusza po raz kolejny. W nawiązaniu do ubiegłorocznej podróży, w tym roku Sławomir Bednarek wyrusza dla Edytki Stachowiak z Dębiczka. 8-letnia mieszkanka powiatu średzkiego w maju ubiegłego roku uległa wypadkowi, w wyniku którego doszło u niej do przerwania rdzenia kręgowego i porażenia kończyn dolnych. Trwa żmudna rehabilitacja Edytki, która jak to zwykle bywa, jest szalenie kosztowna.
- Wyruszam z 29 maja z Łowicza. Chcę przebyć ok. 450 - 500 km w tydzień. Będę zachęcać napotykane osoby do wsparcia, chociażby drobną sumą, leczenia Edyty. To będzie już moja siódma wyprawa rowerowa – mówi Sławomir Bednarek. Średzianin chce z Łowicza dotrzeć do Nowego Dworu Mazowieckiego i dalej – do Wyszkowa i Sokołowa Podlaskiego. Do Środy będzie wracać przez Mińsk Mazowiecki, Grójec oraz Skierniewice. – Nie wykluczam możliwości wjazdu do Warszawy. Będę mieć całkiem blisko. Decyzję zapewne podejmę w najbliższym czasie – dodaje średzki cyklista.
W tym roku Sławomir Bednarek będzie podróżował na swój koszt. Potencjalnych sponsorów zachęca, aby za umieszczenie reklamy na swojej koszulce przekazali oni określoną kwotę na rzecz leczenia Edyty. Rehabilitację dziewczynki będzie mógł wesprzeć każdy. Wkrótce zostanie udostępniona internetowa zbiórka na ten cel. Średzianin, oprócz ulotek, będzie wiózł ze sobą breloki ufundowane przez jedną ze średzkich firm, które będą zawierały dane do przelewu. Wyprawa ma zakończyć się 4 czerwca. Patronat medialny nad podróżą Sławomira Bednarka objęła już tradycyjnie „Gazeta Średzka”.
KK