W niedzielę 29 stycznia, o godz. 17:00, w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gośćmi Ośrodka Kultury w Środzie będą autorzy bloga callunatrip.pl i książki „Podróżyj” - Aga Jess Wrzosek i Bartek Wrzosek 
Aga Jess Wrzosek to antropolog kultury z wykształcenia, marketingowiec z zawodu, jej prawdziwą pasją jest gotowanie. Z zamiłowania jestem fotografem i zajmuję się kreacją graficzną. Bartek Wrzosek to z kolei absolwent zarządzania i marketingu, pracuje na stanowisku dyrektora handlowego, ale z powołania jest muzykiem, któremu praca pomaga w realizacji pasji. 
W drodze stawiają na minimalizm, dzięki któremu odkrywają świat „bardziej”, a esencją podróżowania są dla nich zapachy, emocje, chwile, a przede wszystkim ludzie. Od ponad dziesięciu lat ich partnerem podróży jest Venera - Volkswagen Transporter „Ogórek” z 1972, od którego rozpoczynają planowanie kolejnych wypraw. Rok życia w busie, 48 tysięcy kilometrów dróg i bezdroży. Aga, Wrzos oraz Venera przemierzyli Kanadę, Stany Zjednoczone i Meksyk, zajrzeli też do Gwatemali i Belize. Kąpali się w Wielkich Jeziorach, płoszyli niedźwiedzie na Alasce, szukali złota w Jukonie. W Kalifornii zadzierali głowy, by dostrzec czubki sekwoi, w Utah kładli się na rudej ziemi, by gapić się w niebo usiane milionem gwiazd. W Meksyku zasłuchali się w trzepocie milionów motylich skrzydeł i szepcie prastarych kamieni w ruinach miast Majów. A przez cały czas starali się stłamsić w sobie wewnętrznego turystę i nauczyć się po prostu żyć drogą. Drogą, której – jak się przekonali – nie mierzy się w kilometrach, tylko w napotkanych na niej przyjaznych domach oraz otwartych sercach przypadkowo poznanych ludzi.
O ich przygodach i drodze, jaką przemierzyli dookoła Ameryki Północnej będzie można posłuchać w Ośrodku Kultury w Środzie już 29 stycznia.
(k)