ZANIEMYŚL. W sobotę gwiazdą tegorocznego święta plonów w Zaniemyślu był Zenek Martyniuk. Pogoda dopisała i dożynki udały się doskonale
Gospodarzami dożynek gminno - parafialnych byli wójt Justyna Dąbrowska i proboszcz zaniemyskiej parafii ks. Jacek Leśniewski. Dożynki rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Wawrzyńca, a po mszy korowód dożynkowy przeszedł do amfiteatru. 
Obrzęd dożynkowy poprowadził Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej „Władysie”. Starostami dożynek byli Urszula Pinczak oraz Ryszard Grześkowiak. 
Wystąpiły też: zespół folkowy Tytka i zespół śpiewaczy Lutnia. Odbyły się pokazy tańców w kręgu i tańców liniowych. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci (m.in. warsztaty ceramiczne oraz animacje) i licznych stoisk, w tym policyjnego. 
Gwiazda dożynek, czyli Zenek Martyniuk, ściągnęła tłumy. Po świetnym koncercie gwiazda disco polo cierpliwie pozowała do zdjęć i rozdawała autografy. Chętnych było wielu. 
W amfiteatrze zaprezentowały się jeszcze zespół Średzioki i zespół Two Boys. Chętnych do tańca nie brakowało również podczas zabawy tanecznej. 
krzem