W piątek 5 sierpnia, w siedzibie KMK w Pałczynie koło Miłosławia, odbyło się przekazanie dla Ukrainy dwóch karetek pogotowia, które zostały zakupione dzięki zbiórce organizowanej przez firmę Den BOER Agri w Holandii
W przekazaniu karetek na bazie WV T5 uczestniczył Kees den Boer, właściciel Firmy Den BOER Agri, dystrybutor maszyn KMK w Holandii – organizator pomocy dla Ukrainy i darczyńca karetek. Obecni byli też właściciele firmy KMK Agro Dariusz i Mirosław Kaźmierczak, Vyacheslav Perizhok z firmy KMK Agro oraz samorządowcy - starosta Ernest Iwańczuk i burmistrz Miłosławia Hubert Gruszczyński. W przekazaniu uczestniczył też Roman Parkhomtsev – kapelan wojskowy, proboszcz parafii Bar pw. Św Anny na Ukrainie, który przekaże karetki dla beneficjentów w Ukrainie. 
Karetki trafią do szpitala wojskowego obsługującego cały garnizon w obwodzie chmielnickim, w miejscowości Starokonstantynów, oraz do pogotowia ratunkowego przy Szpitalu Klinicznym w Winnicy w obwodzie winnickim.
Warto dodać, że to nie pierwsza pomoc dla Ukrainy zorganizowana przez Firmę Den BOER Agri. Już wcześniej - dzięki zebranym przez nią darom - do Ukrainy trafiło pięć tirów z pomocą humanitarną.
Firma KMK Agro ma swoją siedzibę w Brodowie, ale działa również m.in. w Pałczynie i Żabikowie. 
krzem