W ostatnim czasie z mapy gastronomicznej Środy zniknęły dwie kawiarnie – Antrejka na Starym Rynku i Kawiarka przy ul. Krzyżowej. W tej ostatniej lokalizacji swoją kawiarnię otworzyła w ubiegłym tygodniu Marta Grześkiewicz, którą do tej pory znaliśmy przede wszystkim jako właścicielkę studia Body Expert 
- Lubię przebywać z ludźmi i tworzyć dobrą atmosferę. Nie boję się też wyzwań. Wiem, że są trudne czasy, także dla gastronomii. Ale jak otwierałam studio Body Expert, to po pięciu miesiącach wybuchła pandemia. My jednak rozrastaliśmy się. Na początku było nas 2 instruktorów, a teraz 10 – opowiada Marta Grześkiewicz.
Właścicielka Expert Cafe przyznaje, że decyzja o otwarciu kawiarni była spontaniczna. Lokal już od godz. 7:00 od poniedziałku do piątku proponuje śniadania z bajglami, owsianką, czy omletami. Można zabrać na wynos albo zjeść spokojnie w lokalu. Po godz. 14:00 serwowane są tapasy, desery z informacją o kaloriach, sałatki i alkohole. Expert Cafe co miesiąc zamierza także przygotowywać tematyczne tygodnie. W grudniu zapowiadany jest tydzień czekolady!
(k)