Władysław Matuszewski przypomina kilka najważniejszych faktów związanych z pomysłem harcówki dla harcerzy z Sulęcinka. W grudniu 2017 r. Drużyna Wielopoziomowa podzieliła się na piony metodyczne, pierwszy raz w tej małej miejscowości było czterech drużynowych, a Władysław Matuszewski zaproponował, żeby stworzyć harcówkę. Rok później został stworzony szczep, aby zwiększyć możliwości kadrowe i prawne, a także został zwiększony zasięg działania na całą gminę. Szczep poinformował także o rozpoczęciu prac dążących do powstania harcówki

W grudniu 2020 szczep posiadał już 3/4 funduszu, działkę, a także ekipę kwatermistrzowską. „Jesteśmy rozeznani w temacie i wiemy co robić, ściśle współpracujemy z Komendą Hufca, która jest dla nas ogromnym wsparciem" - pisze na profilu facebookowym szczepu. W marcu 2021 stawiany jest kontener modułowy złożony z trzech elementów i powoli można zmierzać do ostatnich prac.

Harcerze dziękują Piotrowi Goły za wypoziomowanie działki i bloków betonowych, na których stoi harcówka, Mirosławowi Sutule za pomoc w ustawianiu kontenerów, Stanisławowi Janasikowi i jego firmie Stach-Trans za przewiezienie i ustawienie kontenerów, Łukaszowi Rzepce za transport betonowych bloczków.

Na portalu Zrzutka.pl trwa jeszcze zbiórka pieniędzy na wyposażenie harcówki. W sumie chodzi o kwotę 10 tys. zł. Do końca został jeszcze nieco ponad tydzień, na razie zebrano niespełna 2,5 tys. zł.

(k)