W ubiegłą sobotę średzianie mieli okazję obejrzeć premierę spektaklu „Co mieli przy sobie” grupy teatralnej Dorosło, działającej od niedawna w Ośrodku Kultury w Środzie. Było o tęsknotach, samotności i niezrozumieniu 
Zaczęli spotykać się na próbach jesienią ubiegłego roku. W okresie świątecznym, w mniejszym składzie, zagrali spektakl „Gwiazda Gosia” dla Szkoły Podstawowej w Śnieciskach i dla półkolonistów w średzkim OK. W lutym każdy z nich przyniósł na próbę tekst, który jest dla niego ważny i którym chciałby podzielić się z innymi. W trakcie pracy okazało się, że teksty połączył wspólny mianownik – tęsknota. Za osobą, rzeczą, wydarzeniem, zapachem, dotykiem... Tęsknota, która jest nieodłączną częścią życia. Tak zaczął się rodzić debiutancki spektakl pt. „Co mieli przy sobie”, którego premiera odbyła się w ubiegłą sobotę na deskach OK. 
Spektakl zgromadził całkiem sporą publiczność, która emocjonalnie reagowała na poruszające historie zaprezentowane na scenie. W przedstawieniu zagrali: Patrycja Bogusławska, Aleksander Godziewski, Nikodem Górzyński, Martyna Grala, Wioletta Konarkowska, Jagoda Książek oraz Hanna Prusak. Nad całością czuwała Jagoda Książek, która jest jednocześnie reżyserem spektaklu i jedną z aktorek. – Jesteśmy wdzięczni za każde miłe słowo i łzy wzruszenia. Mamy nadzieję, że historie naszych bohaterów trafiły do serc widzów i że być może odnaleźli oni w nich kawałek siebie – podsumowuje reżyserka, która jednocześnie zaprasza na kolejny pokaz spektaklu. – Wszystkich, którzy nie mogli zobaczyć premierowego spektaklu, albo chcieliby go zobaczyć jeszcze raz, zapraszamy jutro, czyli w piątek 19 maja na godzinę 18:00 do OK. Wystąpimy na Teatralnej Majówce. To nasz pierwszy konkurs, więc trzymajcie za nas kciuki – dodaje Jagoda Książek.
(so)