Niedzielny koncert średzkiego chóru gospel i poznańskiego Gospel Joy zakończy tegoroczną edycję Współdzielni. W ostatni weekend strefy relaksu w parku Łazienki sporo będzie się działo
Sporo działo się tu też w ubiegłym tygodniu. W środę podczas warsztatów rozwoju osobistego o podejmowaniu dobrych decyzji mówił Łukasz Hamik, a w czwartek o komunikacji interpersonalnej Justyna Kowalewska. W piątek odbyły się kolejne warsztaty gospel, a wieczorem w kawiarni odbyła się projekcja filmu „41 dni nadziei” w reżyserii Baltasara Kormakura.
W sobotę o 11:00 na Współdzielni zaczął się Festiwal Kobiet. Najpierw na warsztaty pielęgnacyjno-makijażowe zaprosiła Halina Jaśkowiak, a później panie wzięły udział w zajęciach rękodzieła „zero waste” i pod wodzą Doroty Chojnackiej tworzyły piękną biżuterię z… rajstop. W sobotę wieczorem odbył się zaś, przełożony z ubiegłego tygodnia, koncert zespołu Follow Rivers. Publiczność kołysała się więc w rytm muzyki folk i indie w wykonaniu Patrycji i Krzysztofa. W niedzielę średzianie udali się na kolejną wyprawę z cyklu Letnie Spotkanie z Przygodą. Tym razem było o Republice Południowej Afryki.
Wczoraj i dziś kolejne warsztaty rozwoju osobistego. Wczoraj mowa była o prawie wzorca, a dziś o osobie wpływowej, która wierzy w ludzi. Przypomnijmy, że warsztaty prowadzą specjaliści z międzynarodowej organizacji The John Maxwell Team. Początek dzisiejszych, ostatnich już warsztatów rozwojowych, o godzinie 18:30. Wcześniej, o godzinie 17:15, rozpoczną się kolejne animacje dla dzieci.
Również o 17:15 rozpoczną się zajęcia dla dzieci jutro, czyli w piątek. Od 18:30 kolejna próba średzkiego chóru gospel, który zaprezentuje się w najbliższą niedzielę. Po próbie, o godzinie 20:30, kolejne spotkanie z lubiącymi śpiewać czyli karaoke na Współdzielni. Znów zapewne zabrzmią polskie i zagraniczne przeboje w ciekawych wykonaniach.
W sobotę od 11:00 warsztaty taneczne, a od 12:00 zajęcia dla dzieci. Natomiast o 20:00 rozpocznie się koncert Moniki Kowalczyk – wokalistki pochodzącej z Lublina. To laureatka ogólnopolskich festiwali muzycznych, m.in. Osppt YAPA w Łodzi i FAMA Festiwal w Świnoujściu. Od 2015 r. komponuje i koncertuje w całej Polsce (m.in. Slot Art Festival w Lubiążu, kilkakrotnie w Muzycznym Studiu koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie).
W niedzielę od 12:00 ostatnie w tym roku zajęcia dla dzieci. O godzinie 19:00 rozpocznie się finał Współdzielni, czyli koncert średzkiego chóru gospel pod dyrekcją Anastazji Janiszewskiej. Na koniec zaś wystąpi poznański chór Gospel Joy, w którego skład wchodzi spora grupa średzian. Zapowiada się więc bardzo żywiołowy finał tegorocznej edycji Współdzielni.
Wydarzenia na Współdzielni współfinansowane są z budżetu gminy Środa Wielkopolska, powiatu średzkiego oraz samorządu województwa wielkopolskiego.
(so)