W sobotę 11 czerwca w Winnej Górze odbyło się otwarcie nowej świetlicy
Uroczystości rozpoczęły się od występów artystycznych, powitania gości oraz wręczenia podziękowań dla wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania nowej świetlicy. Na ręce sołtys Marii Pruskiej trafiły liczne życzenia i gratulacje, które w imieniu władz samorządowych gminy Środa przekazał burmistrz Piotr Mieloch. Następnie odbyło się poświęcenie obiektu, a zwieńczeniem oficjalnego otwarcia świetlicy było symboliczne przecięcie wstęgi. Tuż po uroczystościach rozpoczął się festyn rodzinny.
Świetlica powstawała przez pięć lat. Co roku w budżecie miny Środa, radni uchwalali na tę inwestycję kolejne pieniądze. W tym roku prace udało się zakończyć, a świetlica może już służyć mieszkańcom sołectwa, ale zapewne nie tylko. Obiekt jest duży i nowoczesny. W przyszłości w jego części ma jeszcze powstać szatnia, która będzie do dyspozycji osób korzystających w boiska. 
- To kolejna duża inwestycja na terenach wiejskich. Budowa trwała kilka lat, ale trzeba pamiętać, że zahamowała nas pandemia koronawirusa. Teraz oczywiście cieszymy się, że obiekt jest gotowy i może służyć mieszkańcom - mówi burmistrz Piotr Mieloch. 
(r)