Na poznańskich Jeżycach średzianin Marcin Kiciński, na co dzień pracownik naukowy Politechniki Poznańskiej, zwrócił uwagę na stojaki na rowery montowane w pobliżu przejść dla pieszych, w miejscach, które dla poprawienia widoczności zostały wyłączone z możliwości parkowania tam samochodów. Czy w Środzie taki pomysł także by się sprawdził? Dlaczego nie...
Marcin Kiciński, który prowadzi na Facebooku grupę Rowerowa Środa Wielkopolska, przygotował fotomontaż, na którym widać, jak taki stojak wyglądałby na ul. Czerwonego Krzyża, w miejscu, gdzie już nie wolno parkować samochodem, a i tak niektórzy kierowcy to robią. – Postawienie w takim miejscu stojaków z jednej strony wyeliminowałoby nieprzepisowe parkowanie, a z drugiej nie utrudniałoby widoczności dla przechodzących przez pasy – mówi Marcin Kiciński. 
W Środzie ciągle brakuje miejsc parkingowych dla rowerów. W planach jest budowa kolejnych wiat rowerowych, które są bardzo kosztowne. A może warto byłoby skorzystać z rozwiązania poznańskiego? Zdecydowanie mniej kosztownego, a na pewno służącego rowerzystom w stopniu wystarczającym.
(k)