Jeszcze w tym roku powstanie plac zabaw na placu u zbiegu ulic Strzeleckiej i Witosa. Będzie on inny niż place obecnie istniejące w mieście. W przyszłym roku w tej lokalizacji powstanie także miasteczko rowerowe oraz zieleń
Przypomnijmy, że gotowy jest plan budowy miasteczka rowerowego przy ul. Strzeleckiej w Środzie. Miasteczko ma służyć najmłodszym do nauki jazdy, a także być wykorzystywane do organizowania egzaminów na kartę rowerową. Miasteczko będzie kosztowało około 300 tys. zł. Jak mówił „Średzkiej” Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Środzie, miasteczko rowerowe będzie bezpiecznym miejscem, w którym dzieci będą mogły uczyć się przepisów ruchu drogowego. W planie jest budowa strefy oczekiwania dla rodziców, będą ławeczki i urządzenia fitness, wiaty, gdzie będzie możliwość prowadzenia zajęć dydaktycznych, wreszcie samo miasteczko.
Miasteczko to ciąg ulic, ścieżek, z rondem, przejazdem przez tory kolejowe, z drogami asfaltowymi, z kostki brukowej oraz żwiru. Znajdą się tam konieczne znaki pionowe i poziome. Będzie to świetny plac manewrowy do praktycznej nauki jazdy. 
Cały plac to jednak nie tylko miasteczko rowerowe. Jak nam powiedział burmistrz Piotr Mieloch, jeszcze w tym roku powstanie tam plac zabaw, który zastąpi stare urządzenia. Plac zaprojektowano zgodnie z aktualnymi trendami. Będzie sporo lin i innych urządzeń służących dzieciom.
(k)