9 czerwca policjanci średzkiej grupy SPEED pracowali na drogach naszego powiatu i ujawnili trzech kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Grożą im grzywny finansowe, a nawet więzienie.
Jak przypomina średzka policja, grupa SPEED to wyselekcjonowani z najlepszych policjanci ruchu drogowego wybrani z wydziałów z całej Wielkopolski. W skład tej specjalnej grupy weszli również funkcjonariusze ze średzkiej drogówki. Celem zespołu jest eliminacja kierowców stwarzających niebezpieczne sytuacje na drodze.
9 czerwca średzka grupa SPEED działała na terenie powiatu. Podczas akcji policjanci ujawnili trzy osoby kierujące, które znajdowały się pod wpływem alkoholu. Najpoważniejsze konsekwencje poniesie 44-letni mieszkaniec gminy Krzykosy, który o godzinie 19:20 został skontrolowany w miejscowości Kijewo. Podczas sprawdzenia okazało się, że kierowa seata toledo znajduje się pod sporym działaniem alkoholu. W jego organizmie było 1,92 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Sąd zdecyduje, na jak długo.
Dwie godziny wcześniej inny patrol drogówki, w miejscowości Szlachcin skontrolował stan trzeźwości jadącego tam rowerzysty. 46-latek również miał w organizmie sporo alkoholu – ponad dwa promile. Został ukarany grzywną w wysokości 2500 złotych.
Jeszcze surowsza kara finansowa może spotkać kolejnego amatora jednośladu i jednocześnie wyskokowych trunków. Tu sprawę zgłaszali przejeżdżający kierowcy, że środkiem ulicy w Środzie jedzie wężykiem mężczyzna. Nietrzeźwego skontrolowano na ulicy Harcerskiej. 60-latek miał w organizmie 1,86 promila. Tu funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. 
Grzywny za wykroczenia wzrosły i w chwili obecnej sięgają do 30 tysięcy złotych. O wysokości kary zadecyduje sąd.
(r)