Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej nr 2411P na odcinku Zielniki – Pławce. Oficjalne otwarcie ścieżki połączone będzie z rajdem rowerowym, na który zapraszają Starostwo Powiatowe oraz współorganizator - Klub Turystyki Rowerowej „Średzianie”, odbędzie się 21 maja. Start o godz. 10:00 z plaży przy Jeziorze Średzkim, trasa ok. 25 km, meta w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu.
Rowerzyści korzystać mogą teraz z nowej ścieżki o długości 4435 metrów i szerokości 2 m. Pobocze ma szerokość 1 metra. W czasie robót budowlanych wykonana została nowa nawierzchnia ścieżki rowerowej wraz z podbudowami, opaski z humusu, zrobiona została również konserwacja rowu oraz poboczy. 
Wzdłuż trasy, w Zielnikach, Romanowie i Pławcach, zamontowanych zostało 30 lamp solarnych ledowych, zasilanych panelem fotowoltaicznym, zamontowane zostały urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. W miejscowościach Zielniki, Romanowo oraz Pławce, w pobliżu przystanków autobusowych powstały dodatkowo 3 miejsca postojowe dla rowerów. Są one częścią istniejącego na terenie gminy Środa systemu „Bike and Ride”. Dzięki niemu mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mogli dojechać rowerem do przystanku, zostawić go tam i kontynuować podróż autobusem.
Dodatkowo w rejonie przejazdów i przejść dla pieszych obniżono krawężniki, zamontowano specjalne płytki ryflowane, które ułatwią poruszanie po ścieżce osobom niepełnosprawnym ruchowo i niewidomym. 
Całkowity koszt inwestycji to ok. 3 mln zł. Powiat uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w kwocie 2.884.060,95 zł 
(k)