Strażacy ze średzkiej komendy znaleźli wśród piętnastu komend w kraju, które zostały poproszone o testowanie systemu Waterflow i ocenę jego przydatności do działań gaśniczych
System Waterflow to dynamiczna mapa hydrantowa, która ułatwia lokalizację hydrantów i zbiorników wodnych dostarczając jednocześnie informację o stanie źródła wody oraz jego parametrach technicznych. Strażacy mając do dyspozycji aplikację w telefonie komórkowym na miejscu akcji mają narzędzie pozwalające na wspomaganie procesów decyzyjnych poprzez optymalizację prowadzenia linii wężowych, wyznaczanie ilości wody koniecznej do gaszenia oraz tworzenie bilansu zaopatrzenia i zapotrzebowania w czasie akcji. Kolejne wersje systemu mają pozwolić na szybkie uzyskanie informacji o planach budynków, które będą systematycznie dodawane do bazy danych.
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy MLabs i MPECWiK ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu średzkiego, którego celem było przedstawienie nowoczesnego systemu pozwalającego na poprawę skuteczności wykorzystania źródeł wody do celów gaśniczych. W spotkaniu udział wzięli komendant powiatowy PSP w Środzie mł. bryg. Tomasz Skorlinski wraz z zastępcą mł. bryg. Maciejem Kaczmarkiem oraz rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu bryg. Sławomir Brandt.
krzem