Po raz kolejny tancerki ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego dostarczyły powodów do dumy i radości. Tym razem reprezentowały nasze miasto na Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Kościanie
Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu formacje Art Creation i Harmonic wygrały swoje kategorie podczas zawodów w Mosinie. Dodatkowo formacja Art Creation otrzymała nagrodę Grand Prix. - Nasze tancerki wysoko zawiesiły poprzeczkę, a stopień trudności wykonywanych układów tanecznych, był szeroko komentowany w środowisku tancerzy – mówi trener i choreograf zespołu pani Natalia Zys.
W dniach 29 - 30 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Kościanie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Współczesnego „Live Emotion”. Wśród tancerzy z całej Polski nie mogło zabraknąć naszych średzkich utalentowanych dzieci. Łącznie do Kościana udała się 55-osobowa grupa najmłodszych dzieci – na co dzień trenujących w Średzkim Stowarzyszeniu Tańca Współczesnego pod okiem trenera i choreografa Natalii Zys oraz Katarzyny Leszek. Najmłodsza uczestniczka miała niespełna 5 lat, a jej występ na scenie na długo pozostanie w pamięci licznie zgromadzonej w Kościanie publiczności.
Trzy nasze formacje rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Już na samym wstępie prowadzący zawody Witold Ostynowicz przypomniał średzkie sukcesy z turnieju w Mosinie i - jak sam przyznał - był pod ich ogromnym wrażeniem.
Formacja Harmonic Junior zaprezentowała swoją najnowszą choreografię „Happiness”, przygotowaną przez Natalię Zys. Dziewczynki w wieku od 8 do 12 lat zatańczyły z ogromną charyzmą oraz energią - zasłużenie zostały sklasyfikowane na pierwszym miejscu i odebrały okazały puchar dla zwycięzców. Przypomnijmy, że dla tych niezwykle ambitnie trenujących dzieci było to już drugie z rzędu miejsce na podium ogólnopolskiego konkursu tanecznego.
W kategorii wiekowej 8-9 lat wystąpiła formacja Harmonic Kids. Dla dziewczynek był to absolutny debiut w turniejowej rywalizacji. Podczas niezwykle emocjonalnego występu rodzice dzieci nie kryli łez, zwłaszcza, że kilkadziesiąt minut później jury konkursu nagrodziło zespół pucharem za zajęcie pierwszego miejsca. Lepszego debiutu chyba nie można sobie wymarzyć. Choreografię dla zespołu przygotowała Katarzyna Leszek.
W kategorii wiekowej do 7 lat zaprezentowały się nasze najmłodsze tancerki, tworzące formację Harmonic Mini Kids. Dziewczynki po raz pierwszy zatańczyły na tak ogromnej scenie, przy profesjonalnym oświetleniu a mimo to poradziły sobie ze stresem i zebrały gromkie brawa, gratulacje od rodziców oraz piękne medale od organizatorów konkursu. Grupę do występu przygotowała Katarzyna Leszek, która od ponad roku prowadzi zajęcia w Średzkim Stowarzyszeniu Tańca Współczesnego, a na co dzień pracuje jako czynna tancerka.
W Kościanie zaprezentowały się również nasze solistki. Ogromny sukces odniosła Amelia Lis, która w rywalizacji z 38 tancerkami z całej Polski płynnie awansowała najpierw do półfinału, następnie finału, w którym okazała się bezkonkurencyjna. Dla Amelii był to kolejny już zakończony na pierwszym miejscu podium konkurs solistów. Amelia zatańczyła choreografię pt. „Time lapse” specjalnie przygotowaną przez Natalię Zys. Warto również odnotować 8. miejsce Igi Cieloszyk w konkursie solowym, także w kategorii taniec współczesny 13-15 lat.
Turniej ”Live Emotion” dał kolejną okazję do zaprezentowania szerszej publiczności talentu i umiejętności średzkich tancerek oraz efektów pracy ich trenerki i autorki choreografii Natalii Zys. - Już dawno tak liczną grupą nie brałyśmy udziału w turnieju. Tym razem do rywalizacji na turniejowym parkiecie przystąpiły nasze najmłodsze tancerki. To duże wyzwanie, ale dzięki wsparciu cudownych rodziców oraz naszej zdyscyplinowanej postawie stanęłyśmy na wysokości zadania - mówi Natalia Zys. - Moje podopieczne znów dały mi i swoim bliskim powód do dumy oraz radości. Ciężko pracujemy na treningach. Dlatego każdy medal czy wyróżnienie są dla nas nagrodą za ten wysiłek, a jednocześnie motywacją do dalszej pracy. Przed nami kolejne turnieje i mistrzostwa. Życzcie nam powodzenia, bo zawsze z dumą i radością reprezentujemy nasze miasto i powiat na tanecznych parkietach w Polsce i za granicą.
(r)