Z Ewą Ruszkiewicz, dziennikarką, a także autorką bajek, w tym opowieści o Misiu Adwokacie i Misi Adwokatce rozmawiałem w naszym ostatnim "Przeglądzie Tygodnia Średzkiej" i serdecznie zachęcam, abyście zerknęli państwo na nasz kanał na YouTube (wystarczy wpisać Gazeta Średzka) i posłuchali tego bardzo ciekawego wywiadu. Rozmowa jest o tym, jak ważne jest czytanie, a już szczególnie czytanie bajek dzieciom. 

 

Natomiast w dzisiejszym wydaniu "Średzkiej" niejako ciąg dalszy tej opowieści przeczytacie w rozmowie z Piotrem Ruszkiewiczem, adwokatem, który opowiada o ogólnopolskiej akcji Bajeczni Adwokaci. Piotr Ruszkiewicz koordynuje to niezwykłe przedsięwzięcie, które ma odczarować - przynajmniej w oczach dzieci - zawód adwokata. 

Tymczasem za nami pierwsze Sąsiedzkie Spotkanie. Spotkanie odbyło się w parku Planty, a jego ideą było po prostu poznanie się, wypicie kawy w większym gronie i pogadanie. A rozmawialiśmy o średzkiej starówce i o tym, co można zrobić, aby była miejscem spotkań. Myślę, że nikt z nas, którzy zaangażowaliśmy się w tę ideę, nie rości sobie praw do wypisywania recept, co zrobić, aby starówka znów tętniła życiem. Ale chodzi nam bardziej o to, że wspólnym zaangażowaniem, takim właśnie sąsiedzkim w znaczeniu bardzo ogólnym, możemy razem cieszyć się wspaniałą przestrzenią średzkiego Starego Rynku i najbliższej okolicy. Starówka ciągle jest przecież centrum naszego miasta. 

Zapewne niedługo będziemy zachęcać Państwa do kolejnego spotkania przy kawie. Znów po to, aby się spotkać i po prostu rozmawiać. Zachęcamy do tego każdego z państwa.

 

Przed nami kolejne wielkie inwestycje. Jako mieszkańców na pewno nas bardzo cieszy rozwój Szpitala Średzkiego. Rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a w przyszłości budowa kolejnej sali operacyjnej, to następne kroki milowe! 

 

Zbigniew Król 

zbigniew.krol@gazetasredzka.pl