Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wspólnie z policjantami ze Środy, zatrzymali czterech mężczyzn działających w zorganizowanej grupie przestępczej, którzy odpowiedzą za włamanie na konto bankowe
Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, 14 lutego do Komendy Powiatowej Policji w Środzie zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że ktoś włamał się na jej rachunek bankowy, skąd ukradł prawie 34 tysiące złotych. Średzcy policjanci o sprawie natychmiast poinformowali Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu. 
Policjanci operacyjni z tej komórki ustalili, że skradzione pieniądze najpierw trafiły na inne konto, a następnie posłużyły do zakupu elektroniki przez internet. Kryminalni szybko namierzyli zakupiony sprzęt elektroniczny, który został zamówiony do jednego z paczkomatów w Warszawie.
Policjanci byli pewni, że nieświadomi niczego sprawcy osobiście odbiorą ze skrytki zakupiony towar. 15 lutego w Warszawie policjanci z KWP w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji w Środzie zatrzymali wszystkich czterech sprawców zamieszanych w przestępczy proceder.
Okazało się, że to mieszkający w stolicy obywatele Ukrainy, w wieku od 25 do 34 lat. W trakcie przeszukania zatrzymanych mężczyzn, a także ich mieszkań i samochodów, policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt kart SIM, ponad 30 telefonów komórkowych oraz dokumentację bankową upoważniającą do dostępu do rachunków bankowych nieustalonych osób.
Wszyscy czterej zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Środzie, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące włamania na konto bankowe oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej. 17 lutego na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące.
Obecnie sprawą zajmują się śledczy z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu, którzy ustalają skalę przestępczej działalności całej czwórki. Wszystko wskazuje na to, że podejrzani mają na swoim koncie inne tego typu przestępstwa.
Za włamanie na konto bankowe podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
(r)