Oto dlaczego musimy remontować elewację kina. Niedziela 7 sierpnia, godzina 10:50, czyli czas, kiedy do kina na poranny seans przychodzą rodziny z dziećmi. A nad głową znak o monitoringu. Sytuacja z tyłu kina wygląda podobnie – informuje Ośrodek Kultury w Środzie. Cóż, tylko wielki wstyd!
Przypomnijmy, że od poniedziałku do końca sierpnia nie można korzystać z bramy prowadzącej do kina Baszta od strony ul. Dąbrowskiego. Do kina wejdziemy tylko od parkingu przy ul. Wiosny Ludów. Rozpoczął się bowiem remont elewacji kina Baszta. Przy okazji wyremontowane zostaną także schody przed głównym wejściem. Remont elewacji będzie możliwy dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych. Dzięki inwestycji jedno z najbardziej ulubionych miejsc średzian znów będzie wyglądało wyjątkowo. 
Niestety, choć kino znajduje się w samym centrum miasta, to rejon bramy z głównej ulicy średzkiej starówki, czyli Dąbrowskiego, ale także tył kinowego dziedzińca, jest często traktowany jako publiczny szalet. A przecież miejsce to ma swój niewątpliwy urok i ciągle niewykorzystany potencjał.
(k)