Maciej Ponicki z Krzykos ma 10 lat i od urodzenia zmaga się z wieloma chorobami. Chłopak ostatnio znów musiał walczyć o zdrowie. By lepiej i sprawniej codziennie funkcjonować potrzebuje własnego urządzenia multifunkcyjnego. Rodzinie brakuje niespełna 6 tys. zł, by taki sprzęt mógł trafić do chłopca. Zbiórka trwa 
Maciej przyszedł na świat jako wcześniak w 28. tygodniu ciąży. Maluch ważył zaledwie 830 gramów. Pierwsze cztery miesiące życia spędził głównie pod respiratorem. W okresie wczesnodziecięcym przeszedł martwicze zapalenie jelit. – W czasie pilnej operacji jelito chłopca musiało zostać znacznie skrócone. To nie był koniec komplikacji. U chłopca doszło też do wylewów dokomorowych III i IV stopnia. Skutkiem ich było wodogłowie i konieczność wszczepienia zastawki. 
Maciek ma stwierdzone mózgowe porażenie dziecięce, zespół Dandy-Walkera. Musi też przyjmować leki przeciwpadaczkowe. Nie siedzi, nie chodzi i może poruszać się jedynie na wózku. Chłopak również nie mówi – ze światem porozumiewa się za pomocą komunikacji alternatywnej. Maciek potrzebuje stałej opieki oraz systematycznej rehabilitacji, ponieważ to jedyna szansa na to, by mógł robić postępy. Pomimo takich problemów ze zdrowiem Maciej jest wesołym i ciekawym świata dzieckiem. 
Chłopak niedawno znów trafił na salę operacyjną – tym razem przeszedł skomplikowaną operację ortopedyczną. Pilnie potrzebuje urządzenia wielofunkcyjnego łączącego w sobie siedzisko i pionizator. Taki sprzęt pozwoliłby mu odzyskać siły po przebytej operacji i zapewniłby prawidłowy proces gojenia.
W zebraniu pieniędzy rodzinie chłopca pomaga Fundacja” Dziecięca Fantazja”. To organizacja non-profit, mającą status organizacji pożytku publicznego, która od 2003 roku spełnia najskrytsze marzenia ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci w całej Polsce. Działa bo „Moc spełnionego marzenia daje dziecku i jego rodzinie nadzieję i siłę do dalszej walki o życie i zdrowie!”. By wesprzeć Maśka potrzebna jest kwota 5800 zł. Wystarczy wpłacić choćby kilka złotych, by zbliżyć się do spełnienia marzeń Maćka i jego najbliższych. Zbiórka jest na stronie https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/1092.
dym