Charakterystyczny zielono-żółty kiosk to symbol ulicy Sportowej. Od 43 lat jest obsługiwany przez Krystynę Kukiel, która przez lata swojej pracy zyskała ogromną sympatię wielu osób. Kiosk, pomimo że nie przynosi takich zysków jak przed laty, ma wielu stałych klientów, a także bardzo dobrą markę. Od poniedziałku do soboty można tam kupić wiele tytułów – od lat także „Gazetę Średzką”.

Kiosk od początku istnienia obsługuje właśnie Krystyna Kukiel. W rozmowie z „Gazetą Średzką” mówi, że dzisiaj liczba klientów nie jest już tak duża, jak to miało miejsce jeszcze przed laty. Rynek prasy elektronicznej, ale również spadek czytelnictwa podyktował swoje naturalne i łatwo zauważalne w świecie warunki. Przyznaje jednak, że lata pracy sprawiły, że z wieloma klientami zbudowała bardzo dobre relacje, których na emeryturze będzie jej naturalnie brakowało. Jest pewna grupa kupujących, którzy kiosk odwiedzają regularnie, a nawet codziennie.

Kilka tygodni temu Krystyna Kukiel otrzymała wypowiedzenie umowy od Ruchu. Ostatecznie kiosk musi zostać zamknięty do końca listopada. Tym samym jeszcze przez kilkanaście dni będzie można robić tam zakupy. Pani Krystyna zapowiada, że najprawdopodobniej będzie sprzedawać jeszcze do 20 listopada. Późnej chce pozostawić sobie kilka dni na konieczne porządki. Od grudnia przejdzie na emeryturę.

Zamknięcie kiosku Krystyny Kukiel to niewątpliwie koniec pewnej epoki. Środa traci kolejny, ważny punkt na swojej handlowej mapie. Właścicielka sklepu ma jeszcze półki pełne towaru i liczy, że przed zamknięciem kiosku uda się jej wyprzedać jak najwięcej. Wspólnie pomóżmy pani Krystynie poprzez zakup chociażby jednej gazety czy dowolnego artykułu.

KK