Mieszkańcy od dawna skarżą się na stan drogi w Brodowie (ulica Słoneczna, od trasy katowickiej w kierunku Marianowa Brodowskiego) i w samym Marianowie Brodowskim. Szczególnie w złym stanie jest odcinek za łukiem drogi w kierunku Marianowa. Jest tam najwięcej dziur, a także są poważne problemy z odwodnieniem.

 

Sytuacja zrobiła się trudniejsza po wybudowaniu ulicy Brodowskiej w Murzynowie Leśnym. Wówczas wielu kierowców uznało ten szlak za dobry skrót. Zwiększony ruch spowodował kolejną degradację drogi.

 

Burmistrz Piotr Mieloch mówi, że cały czas jest w kontakcie z sołtysami Brodowa i Marianowa Brodowskiego. -Wiem, że remont jest konieczny. Na razie planujemy w tym roku wykonać tyle, na ile będzie stać gminę. To bardzo długi odcinek drogi. O szczegółach poinformujemy wkrótce - mówi burmistrz Piotr Mieloch.

 

Droga musi być wyremontowana. Oczywiście po remoncie przyjdzie kolejne zagrożenie, jakim będą piraci drogowi. Nie od dziś wiadomo, że nowa nawierzchnia sprzyja rozwijaniu szybkości zdecydowanie powyżej przepisów. 

Na razie czekamy na termin modernizacji.

 

(k)