Sklep Auchan powstanie przy ul. Hallera - w miejscu, gdzie przez lata funkcjonowała Biedronka, która została przeniesiona na ul. Kilińskiego. W przedostatni dzień ubiegłego roku otwarła się dla klientów w nowej lokalizacji. Od kilku tygodni trwają przygotowania do otwarcia w miejscu dawnej Biedronki sklepu Auchan. Otwarcie sklepu miało nastąpić w ubiegły czwartek. Taką informację otrzymaliśmy od rzecznik sieci Auchan w ubiegłym tygodniu, gdy "Gazeta Średzka" trafiła już do druku. Po kilku dniach poinformowano nas jednak, że otwarcie sklepu zostało przełożone. Nowa data otwarcia nie jest jeszcze znana. Wiemy, że Auchan będzie funkcjonował od poniedziałku do soboty w godz. 6:00 - 22:00 oraz w niedziele handlowe w godz. 8:00 - 20:00.

 

Nieopodal Auchana będzie funkcjonować natomiast sklep Aldi. Trwają intensywne prace przy jego budowie. Otwarcie marketu odbędzie się najprawdopodobniej w IV kwartale bieżącego roku, lecz dokładna data będzie znana dopiero w późniejszym terminie. Jak informuje Luiza Urbańska z zespołu prasowego Aldi, na dzień otwarcia na klientów mają czekać liczne promocje oraz atrakcje. Ciekawym udogodnieniem mają być z kolei tzw. "Ciche godziny". - Osoby w spektrum autyzmu i ich bliscy we wtorki (w godzinach 8:00 -10:00) i w soboty (w godzinach 18:00 – 20:00) będą mogli w nowym sklepie zrobić zakupy w komfortowych warunkach. W czasie „Cichych godzin” w naszych sklepach wyłączamy muzykę, a osoby w spektrum autyzmu mogą skorzystać z pierwszeństwa w kolejce w specjalnie oznaczonych kasach. Akcja cieszy się dużą popularnością w całej Polsce - informuje nas Luiza Urbańska. Na potrzeby nowej lokalizacji sieć zatrudnia zazwyczaj kilkanaście osób, zatem zapewne wkrótce będą poszukiwane osoby do obsługi nowego punktu na handlowej mapie Środy.

 

Przypomnijmy, że lokalizacja budowy sklepu Aldi została mocno skrytykowana przez wielu średzian, którzy zwracali już jakiś czas temu uwagę, że stworzenie kolejnego wjazdu do marketu przy obciążonej w znaczny sposób ul. Weyhana sprawia, że w godzinach szczytu przejezdność tam będzie mocno utrudniona. O tym, jak ruch będzie przebiegać po otwarciu sklepu przekonamy się jednak dopiero za kilka miesięcy.

 

KK