W ubiegłym roku, po otwarciu basenu dla najmłodszych cieszył się on ogromną popularnością. Jedyne co można było zarzucić temu miejscu, to zimna woda, która pochodziła z miejskiego wodociągu. Dzieciom nie zawsze to przeszkadzało, ale ich dorośli rodzice czasami zapewne zastanawiali się, czy nie można zrobić czegoś, aby woda była cieplejsza. 

 

Okazuje się, że można. Spółka Środa XXI, która administruje wodnym placem zabaw zdecydowała się ma montaż pompy ciepła, która sprawi, że woda w basenie przestanie być lodowata! Prace już trwają. 

 

To nie wszystko, co zmieni się w tym miejscu. - Okazało się, że niezbyt dobrze sprawdziła się w tym miejscu trawa. Dzieci nie tylko ją wydeptały, co przy takim zainteresowaniu było naturalne, ale także chodząc po niej wnosiły ją do basenu.

 

 

Dlatego zdecydowaliśmy się zlikwidować trawę. W jej miejsce pojawi się deska kompozytowa, będą miejsca na zieleń. Całość zdecydowanie nabierze klimatu - mówi burmistrz Piotr Mieloch. 

Prace mają zostać wykonane w ciągu najbliższych czterech tygodni. Ale to nie wszystko.

 

Wybrany został już dostawca siłowni do street workoutu, który ma ją postawić w najbliższych tygodniach. Urządzenie będzie kosztować około 50 tys. zł i posłuży do bardziej profesjonalnych ćwiczeń, ale także będzie pomocna dla amatorów. Urządzenia staną niedaleko wodnego placu zabaw, na obecnym, startym boisku do siatkówki plażowej. 

 

Poza tym porządkowana jest plaża, z której podczas fali obecnych upałów korzysta mnóstwo młodych osób. Niedawno do użytku został oddany statek.

 

Wszystko po to, aby sezon nad jeziorem w Środzie był bardzo atrakcyjny.

 

(k)