Warsztaty w bibliotece poprowadziła ceniona lektorka i instruktorka czytania – Elżbieta Malwina Kożurno. Zajęcia adresowane były do nauczycieli i rodziców oraz do bibliotekarzy, którzy często spotykają się w swojej pracy z grupami z przedszkoli i szkół i czytają im książki. Celem warsztatów była poprawa dykcji, wyrazistości mowy, odbioru wypowiedzi oraz wizerunku mówcy.
Warsztaty składały się z niewielkiej części teoretycznej oraz bardzo rozbudowanej części praktycznej – ćwiczenia usprawniające aparat mowy zajęły uczestnikom sporo czasu. Trening uświadomił uczestnikom, że regularnie należy dbać o oddech, policzki, podniebienie, żuchwę, by móc mówić poprawnie, zrozumiale i z dbałością.
Był też czas na łamańce językowe oraz wskazówki, jak jeszcze lepiej towarzyszyć dzieciom w świecie literatury i odkrywać ten świat przed nimi.
(so)
