Szkolne Koło Naukowe „Być jak Ignacy” działa w „Trójce” od 2016 roku. Jednym z celów koła jest zachęcenie uczniów do inspirowania się osiągnięciami swoich poprzedników, budowania na ich fundamentach oraz kreowania własnej ścieżki rozwoju.

 

W ramach tego celu udało się zorganizować wyjątkowe spotkanie z jednym z absolwentów szkoły, z dr. inż. Wiesławem Kuczko – obecnie adiunktem w Instytucie Technologii Materiałów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej.

 

Gość pokazał uczniom przegląd zastosowań druku 3D w medycynie, rozbudzając wyobraźnię młodzieży wizją przyszłościowej opieki zdrowotnej. Uczestnicy spotkania przekonali się, że jego praca jest nie tylko źródłem inspiracji, ale także prawdziwą manifestacją nowatorskiego podejścia do rozwiązywania problemów w dziedzinie medycyny i inżynierii.

 

Podczas spotkania nie zabrakło zarówno emocji związanych z wizją przyszłości, ale też tych związanych z przeszłością, a konkretnie z nauką w Szkole Podstawowej nr 3. W spotkaniu bowiem uczestniczyła również Arleta Marzyńska, wychowawczyni Wiesława w klasach 1-3. Było więc sporo wspomnień z pierwszego etapu edukacji.

Na pamiątkę wydarzenia uczniowie otrzymali wydrukowane na drukarce 3D zakładki do książek z logo SP3. Te symboliczne upominki będą przypominać im o inspirującym spotkaniu oraz o wartościach, jakimi kieruje się szkolna społeczność.

 

Organizatorzy spotkania dziękują Angelice Sobuckiej za obszerną fotorelację oraz Piotrowi Rudnemu za wsparcie przy przygotowaniu dekoracji.

 

(so)