Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka (Prawo i Sprawiedliwość) w ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o stanowisko burmistrza Środy i radnej miejskiej. Wybory na burmistrza przegrała zdobywając niespełna 10 procent głosów. Została za to radną miejską w radzie, gdzie większość mają ugrupowania wspierające burmistrza Piotra Mielocha. Była wicestarosta jest zatem w opozycji.

 

Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka w momencie ogłoszenia wyników wyborów samorządowych, z automatu straciła stanowisko wicestarosty średzkiej, którą była przez pięć lat. Nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie szukała pracy.

Wzięła udział w naborze w Urzędzie Gminy Nowe Miasto, gdzie wójt Wiesław Schreiber ogłosił konkurs na stanowisko kierownika Referatu Inwestycji i Rozwoju. Do tej pory takiego stanowiska nie było. Zgłosiło się dwoje kandydatów. 

 

"Pani Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka spełniła wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze na kierownicze stanowisko urzędnicze - kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju [...]. Podczas przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej wykazała się dobrą znajomością zagadnień wynikających z pracy na wymienionym stanowisku. należy zatem przyjąć, że posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności do pracy na wskazanym stanowisku" - napisał wójt Wiesław Schreiber. 

 

Wójt Wiesław Schreiber powiedział nam, że finanse gminy obecnie nie pozwalają mu na zatrudnienie zastępcy, który w gminie byłby bardzo potrzebny. Nowa kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju bedzie więc zapewne jego prawą ręką w tym obszarze. - Pani Małgorzata ma ogromne doświadczenie nie tylko jako samorządowiec, specjalista od pozyskiwania środków zewnętrznych, ale także jako osoba, która świetnie zna się na sprawach rolniczych. Zanim została wicestarostą byłą przecież kierownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Środzie - mówi wójt. 

 

Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka nie mogłaby za to być obecnie zastępcą wójta. Aby to się zmieniło, musiałby zrezygnować z mandatu radnej w Środzie.

 

(kóz)