Przypomnijmy, że nowa jezdnia ma 6 metrów szerokości. Po stronie wschodniej powstała ścieżka pieszo-rowerowa z czerwonej kostki o szerokości ponad 3 metrów, natomiast po stronie zachodniej chodnik dla pieszych. Kluczowe dla organizacji ruchu w tym miejscu jest nowe rondo. 

Całkowity koszt zadania wynosi blisko 6,5 miliona złotych, z czego aż 5 milionów złotych gmina pozyskała z dofinansowania zewnętrznego w ramach programu Polski Ład. 

 

Przypomnijmy, że od kilkunastu dni funkcjonuje już sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Akacjowej, Kosynierów i Bukowej, zlokalizowanym niedaleko Powiatowego Urzędu Pracy. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na nową organizację ruchu w tym rejonie.

 

(k)

Akacjowa przy szkole ZOO. Tutaj także pojawił się nowy sygnalizator świetlny