W środę Piotr Mieloch spotkał się z przedstawicielami komitetów, które w trakcie kampanii wyborczej jasno zadeklarowały wsparcie dla jego kandydatury. Z komitetu NASZEPSR.PL w spotkaniu wzięli udział Bogusław Biernat i Paweł Wullert, z Platformy Obywatelskiej Ernest Iwańczuk, z Trzeciej Drogi Szymona Hołowni Polska 2050 Aneta Kłopot-Wartecka i z Polskiego Stronnictwa Ludowego Mirosława Katarzyna-Kaźmierczak. Potwierdzili oni wsparcie dla Piotra Mielocha w drugiej turze wyborów i jasno zadeklarowali, że w nowych radach stworzą koalicje. 

 

Oznacza to, że w Radzie Miejskiej koalicja NASZEPSR.PL, Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga Polska 2050 i PSL będą mieć 12 mandatów na 21 radnych, a w Radzie Powiatu 11 na 17 radnych. Oznacza to stabilną większość. - Mieszkańcy w wyborach 7 kwietnia jasno wyrazili swoje zdanie, co do większości w radach. Bardzo dziękujemy wszystkim za oddane na nas głosy. Teraz zachęcamy, abyśmy wspólnie 21 kwietnia zmobilizowali się i poparli w drugiej turze Piotra Mielocha na burmistrza Środy. Jego kandydatura oznacza dalszy, stabilny rozwój miasta i gminy, a także uczciwość i transparentność - podkreśla starosta Ernest Iwańczuk.

 

Jak mówili po spotkaniu przedstawiciele koalicyjnych ugrupowań, taka większość sprawia, że na pewno nie będzie żadnego kupczenia stanowiskami. - Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia, wierząc, że dla dobra naszej gminy wygra Piotr Mieloch - mówiła Aneta Kłopot-Wartecka. 

 

Na razie nic nie wiemy, co do ewentualnego poparcia dla Wojciecha Ziętkowskiego. Czy komitet Wojciecha Ziętkowskiego stara się o poparcie Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji, komitetu Jacka Ziembińskiego? Nie wiemy. 

 

  • Żadnych rozmów w sprawie poparcia dla któregokolwiek kandydata nie prowadzimy. I zapewne żadnego z nich jako PiS nie wesprzemy - mówi Waldemar Owczarzak, lider średzkiego PiS w powiecie średzkim. 

(kóz)