22 lutego, o godz. 16:37, mieszkaniec Kruczynka zgłosił o zdarzeniu drogowym w tej miejscowości, gdzie kierujący pojazdem opel vectra, jadąc drogą Kruczyn - Kruczynek na łuku drogi zjechał z drogi na pobocze, a następnie na przydrożne pole, gdzie rolował
Kierujący jechał sam pojazdem. Sprawca - 44-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, iż wyżej wymieniony kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości - około 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w KPP w Środzie.
Straciła prawo jazdy w Topoli
20 lutego, o godz. 11:55, w miejscowości Topola policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Środzie zatrzymali do kontroli drogowej samochód bmw. Kierująca w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 54 km/h (104/50 km/h). Zatrzymano prawo jazdy. Sprawczyni wykroczenia została ukarana została mandatem karnym w kwocie 500 zł.
Kolizja na Lipowej
20 lutego, o godz. 13:41, w Środzie na ul. Lipowej kierujący pojazdem citroen berlingo - mieszkaniec powiatu wrzesińskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym kierującym samochodem citroen jumper Kierujący byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.
2 promile w Miąskowie

22 lutego, o godz. 00:55, dzielnicowy z Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Wartą w miejscowości Miąskowo zatrzymał do kontroli samochód osobowy renault megane. Kierujący, 28-letni obywatel Ukrainy (mieszkaniec terenu powiatu średzkiego) kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany. Postępowanie prowadzi KPP Środa.
Zderzenie na katowickiej
25 lutego, o godz. 14:40, mieszkaniec powiatu jarocińskiego, kierując samochodem peugeot partner uczestniczy w zdarzeniu drogowym na drodze DK 11 na wysokości miejscowości Miąskowo. Ustalono, iż kierujący samochodem opel astra, zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do bocznego zderzenia z jadącym z kierunku przeciwnego pojazdem peugeot partner kierowanym przez zgłaszającego. Następnie kierujący samochodem kia, chcąc uniknąć zderzenia z wyżej wymienionymi pojazdami zjechał z drogi na przydrożne pole. Sprawca został ukarany mandatem karnym. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała.
Wyprzedzanie na wojewódzkiej
27 lutego, o godz. 9:35, na drodze wojewódzkiej nr 432 (Zaniemyśl - Śrem) na wysokości miejscowości Polesie kierująca samochodem osobowym renault megane - mieszkanka powiatu leszczyńskiego nie upewniła się, że jest wyprzedzana przez inny pojazd, rozpoczęła manewr wyprzedzania poprzedzającego ją pojazdu i zmieniając pas ruchu doprowadziła do zderzenia z samochodem osobowym hyundai. Sprawczyni kolizji drogowej ukarana została mandatem karnym.
(k)