Dwie kobiety obcej narodowości okradły mieszkankę gminy Nowe Miasto. Jak podaje policja, pod pretekstem otrzymania kromki chleba splądrowały dom i skradły oszczędności sędziwej emerytki
W piątek 25 listopada policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy. Do przestępstwa doszło w Boguszynku. Funkcjonariusze zostali skierowani na miejsce kryminalnego incydentu. Okazało się, że tuż przed południem dwie kobiety obcej narodowości zapukały do jednego z domostw na terenie nowomiejskiej gminy.
Nieznanym gościom drzwi otworzyła starsza mieszkanka domu. Kobiety natychmiast wykorzystały podeszły wiek lokatorki i pod pretekstem wzięcia kawałka chleba, w kilka chwil splądrowały mieszkanie i skradły oszczędności sędziwej emerytki.
Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu o zwracanie uwagi na kręcące się po miejscowości osoby, również te obecnej narodowości, osoby dłużej przesiadujące w samochodach na obcych numerach rejestracyjnych lub bez tablic rejestracyjnych. Takie incydenty i związane z tym obawy należy zgłaszać policji pod numerem 997. Oficer dyżurny policji przyjmie zgłoszenie nawet, jeśli będziemy chcieli zachować anonimowość. Mundurowi sprawdzą zgłoszenie i zweryfikują, czy osoby kręcące się po wsi lub osiedlu to domokrążcy mogący wykonywać handel obwoźny, czy też osoby mające złe zamiary i chcące kogoś oszukać lub coś ukraść.
(r)