St. sierż. Weronika Chmiel i sierż. Natalia Nowak zostały wyróżnione podczas Gali Kryształowej Gwiazdy. Kryształowa Gwiazda to prestiżowa nagroda wręczana już od dwunastu lat policjantkom i policjantom z terenu Wielkopolski
Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 25 listopada. Kryształowa Gwiazda jest wyrazem uznania dla tych funkcjonariuszy, którzy pełniąc codzienną służbę narazili swoje życie lub zdrowie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia. Wyróżnieni Kryształową Gwiazdą funkcjonariusze swoją postawą w służbie udowodnili, czym dla każdego policjanta są słowa roty ślubowania.
W gronie nobilitowanych nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy ze Środy. St. sierż. Weronika Chmiel, wraz ze swoją koleżanką z patrolu - sierż. Natalią Nowak, 21 listopada 2015 roku podjęła skuteczne negocjacje, które odwiodły mężczyznę od zamiaru popełnienia samobójstwa. W przypadku st. sierż. Weroniki Chmiel była to druga sytuacja, w której zachowała wzorową postawę. Tegoroczna kapituła podjęła decyzję o uhonorowaniu sierż. Natalii Nowak pamiątkowym dyplomem, natomiast w przypadku st. sierż. Weroniki Chmiel o nadaniu wyjątkowej odznaki - Kryształowej Gwiazdy ze Wstęgą. To szczególny rodzaj gwiazdy. Otrzymują ją nieliczni, tylko ci którzy po raz kolejny podczas służby zadziałali skutecznie i uratowali drugiego człowieka.
Dwa lata temu Weronika Chmiel ze swoim kolegą z patrolu - sierż. Sławomirem Matuszakiem - podjęła akcję ratunkową mężczyzny, który wisiał w pomieszczeniu kotłowni. Mundurowi odcięli pętlę i przeprowadzili skuteczną akcję reanimacyjną przywracając mu funkcje życiowe.
Tegoroczna gala wręczenia Kryształowych Gwiazd odbyła się 25 listopada w Trzebawiu koło Poznania, w obecności komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu nadinsp. Tomasza Trawińskiego. Obecny był także komendant średzkiej policji insp. Paweł Wawrzyniak.
(k)