23 listopada wyczuwalny był zapach spalenizny w mieszkaniu w budynku mieszkalnym w Środzie
Działania strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej ze Środy polegały na sprawdzeniu całego mieszkania oraz klatki schodowej przy pomocy urządzeń pomiarowych - czujniki pomiarowe wskazały zero. Następnie przewietrzono wszystkie pomieszczenia, a użytkownikowi mieszkania zalecono kontrolę przewodów kominowych przez zakład kominiarski.
W minionym tygodniu, czyli w okresie od 21 do 27 listopada, na terenie powiatu średzkiego straż pożarna interweniowała sześć razy, w tym ani razu nie gasiła pożaru.
Środa - kolizja samochodów
22 listopada w Środzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Działania strażaków z JRG Środa polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji płynów powypadkowych.
Środa - woda w szybie windy
25 listopada w szybie windy w budynku starostwa w Środzie zgromadziła się woda. Strażacy z JRG Środa próbowali ją usunąć, ale z uwagi na zbyt niski poziom lustra wody podjęta próba nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Na czas prowadzonych działań, ze względów bezpieczeństwa, winda została wyłączona z eksploatacji.
Borzejewo - otwarcie mieszkania
25 listopada strażacy przyjęli zgłoszenie od dyżurnego policji z prośbą o pomoc w otwarciu drzwi do mieszkania w Borzejewie, gdzie prawdopodobnie może znajdować się osoba, z którą od dłuższego czasu nie ma kontaktu.
Na miejscu obecny był patrol policji i pracownicy gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Działania strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dominowa polegały na otwarciu drzwi do mieszkania przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Wewnątrz mieszkania znajdował się właściciel, który... spał.
Koszuty - awaria zasilania
26 listopada w Koszutach, w wyniku awarii (brak zasilania), nie działał koncentrator tlenu, z którego korzysta schorowana osoba. Działania strażaków polegały na podłączeniu agregatu prądotwórczego w celu podtrzymania zasilania.
Udzielono również kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie podłączonej do koncentratora, w postaci wsparcia psychicznego. Dalsze działania polegały na podłączeniu agregatu, którym dysponowali właściciele posesji. Na miejsce skierowano strażaków z JRG Środa i OSP Koszuty.
Środa - karetka ugrzęzła
26 listopada w Środzie karetka pogotowia ugrzęzła na pasie zieleni. W karetce znajdował się poszkodowany. Strażacy z JRG Środa wyciągnęli karetkę przy pomocy wyciągarki samochodowej.
krzem