Sześć osób trafiło do szpitala po zderzeniu, do którego doszło w czwartek 20 lipca na skrzyżowaniu dwóch ruchliwych dróg krajowych K-15 z K-11 w okolicach Miąskowa
20 lipca, ok. godziny 16:00, doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci drogówki skierowani na miejsce ustalili, że kierująca citroenem c3 jadąc drogą K15 od strony Wrześni, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzyła się z jadącym prosto drogą K11 (z kierunku Jarocina w kierunku Poznania) samochodem daewoo lanos.
Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala. Kierowca lanosa podróżował pojazdem ze swoją całą rodziną (mamą, żoną i dwóją synów w wielu 3 i 5 lat). Matkę chłopców przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Poznaniu. Kierująca samochodem citroen C3 również trafiła do szpitala.
Droga K11 była nieprzejezdna przez dwie godziny. Policjanci wyznaczyli objazdy. Działania ratownicze i kierowanie ruchem podjęli strażacy z PSP w Środzie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzykosach. Ruch udrożniono kilka minut po 18:00. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności zdarzenia.
Policjanci apelują o ostrożną jazdę. Upał i burzowa pogoda skutkują tym, że biomet bywa niekorzystny i łatwiej o błąd za kierownicą. A stąd już krok do wypadku. Zdejmijmy zatem nogę z gazu, upewnijmy się kilka razy zanim włączymy się do ruchu, nie podejmujmy ryzykownych manewrów wyprzedzania. Pośpiech jest zawsze złym doradcą.
(r)
W zderzeniu w okolicach Miąskowa kilka osób zostało rannych. Fot. KPP Środa