Burmistrz Piotr Mieloch powiedział nam, że możliwe są trzy rozwiązania. Pierwsze, to powołanie nowej jednostki, która będzie zajmowała się wszystkimi obiektami sportowymi należącymi do gminy. Drugie, to wydzielenie w Zakładzie Gospodarki Komunalnej komórki, która będzie zajmowała się stadionem. Trzecie, to utrzymanie obecnej formuły, czyli ogłoszenie przetargu na administrowanie obiektem.

Polonia Środa od wielu lat administruje stadionem, za to płaci jej miasto. Kwoty administracji nie były podważane, z wyjątkiem ostatniego roku, kiedy one wzrosły. Nie jest jednak tajemnicą, że w związku z otwarciem nowego stadionu piłkarskiego, burmistrz rozważa inną formułę administracji obiektem. Tym bardziej, że relacje na linii Polonia - burmistrz są bardzo chłodne. 

 

Na razie coraz bardziej prawdopodobne jest to, że Polonia nowy sezon rozpocznie na nowym stadionie. Oczywiście pod warunkiem, że obiekt otrzyma pozwolenie na użytkowanie (na razie go nie ma), a klub dostanie licencję PZPN na rozgrywanie meczów na tym stadionie. Ponoć konieczne jest spełnienie jeszcze kilku warunków. 

Tymczasem sprawnie przebiegają prace przy budowie okazałego parkingu przed stadionem, od strony ul. Sportowej. Będzie mógł on pomieścić kilkadziesiąt pojazdów. Otwarte pozostaje pytanie, czy parking będzie służył także poza dniami meczowymi mieszkańcom, czy też przez większość czasu będzie stać pusty. 

 

Dodajmy jeszcze, że gmina stara się o środki na gruntowną modernizację hali sportowej na stadionie. Pierwsze próby pozyskania pieniędzy zakończyły się niepowodzeniem. Może teraz będzie lepiej. 

 

(kóz)