Pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Filiżanka Kultury miało świąteczny charakter. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego śpiewania kolęd
Spotkania poetycko-muzyczne we dworze w Koszutach z cyklu Filiżanka Kultury cieszą się coraz większym zainteresowaniem publiczności. Sporo osób zjawiło się i tym razem w salonie owalnym, gdzie w niedzielne popołudnie można było posłuchać poezji o Bożym Narodzeniu oraz wziąć udział w ciekawych zabawach, prowadzonych przez anioły, które w tym dniu odwiedziły muzeum w Koszutach.
Wieczór jak zwykle poprowadziła pianistka i animatorka kultury Barbara Dmochowska, a świąteczne wiersze recytowała Anna Kadecka-Nowicka. Nie zabrakło oczywiście muzyki - na harfie zagrała Rozalia Dmochowska, na fortepianie - Julia Dmochowska. W okresie poświątecznym nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd, które pięknie zabrzmiały salonie dworu, otoczonym zaśnieżonym parkiem. Jak komentowali goście wieczoru, dzięki niedzielnemu spotkaniu mieli oni okazję wrócić choć na chwilę do atmosfery tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.
(so)