Radość jest w nas – pod takim hasłem odbył się niedzielny, pierwszy koncert chóru Na Głosy. Zgodnie z tytułem – radością śpiewania chórzyści zarazili publiczność
Chór Na Głosy, pod kierunkiem Anastazji Janiszewskiej, działa w Ośrodku Kultury od października ubiegłego roku. Dotychczas na scenie zespół zaprezentował się z kilkoma utworami podczas tegorocznej WOŚP oraz uroczyści patriotycznej, związanej z Powstaniem Wielkopolskim. W niedzielę po raz pierwszy chórzyści dali swój własny koncert, złożony z kilkunastu utworów głównie polskiej muzyki rozrywkowej z różnych lat. Ze sceny zabrzmiały więc m.in. „Rzuć do wszystko” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar czy „Piosenka światłoczuła” Natalii Kukulskiej. Nie zabrakło też piosenek nowszych, choćby „Wiernej, odważnej i prawej” z filmu Mulan, czy „Szarego świata” Sanah i Kwiatu Jabłoni, który to utwór wywołał gromki aplauz wśród najmłodszych słuchaczy, i który chór zaśpiewał jeszcze na bis. Radość przyniosły utwory Sound’n’Grace, a najbardziej wzruszyła polska wersja utworu „Stand up” Cynthii Erivo („Powstanę”), ze świetnym wokalem samej dyrygentki.
Słowem, pierwszy koncert ośrodkowego chóru okazał się sukcesem, co podkreśliła też dyrektor Ewa Kusik, która nie szczędziła gratulacji i życzyła zespołowi koncertów nie tylko w Środzie i okolicach, ale w całej Polsce. Swoim chórzystom dziękowała też dyrygent Anastazja Janiszewska, która pochwaliła ich za wielką ambicję i mobilizację, bowiem na przygotowanie koncertu było niewiele czasu. Chórzyści zaś obdarowali dyrygentkę barwnym bukietem wiosennych kwiatów, wyznając tym samym, że dzięki muzyce „radość jest w nas”.
(so)