W dniach 23 - 24 kwietnia w hali sportowej w Kościanie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Współczesnego „Live Emotion”. Wśród wielu tancerzy z całej Polski znalazła się również 46-osobowa grupa tancerek ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego. Dziewczęta w wieku 11-17 lat tańczą w sześciu formacjach. Na turniej do Kościana pojechały zespoły: Art Creation (formacja i miniformacja), Artistic Souls, Harmonic, Harmonia, Harmony Dance Collective. Na tanecznym parkiecie w Kościanie zaprezentowały się również nasze trzy duety.
Wszystkie pokazy średzkich tancerek zostały wysoko ocenione przez jury. Startując na poziomie mistrzowskim tancerki ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego, zdobyły w swoich kategoriach odpowiednio - Harmony Dance Collective – 1. miejsce (taniec współczesny miniformacje powyżej 16 lat), Harmonic - 2. miejsce (taniec współczesny formacje powyżej16 lat), Harmonia – 2. miejsce (taniec współczesny miniformacje 12-15 lat), Artistic Souls – 2. miejsce (taniec współczesny formacje 12-15 lat) oraz miniformacja Art Creation – także 2. miejsce (miniformacje 12-15 lat inne formy). Formacja Art Creation została wyróżniona przez jury w kategorii taniec współczesny formacje 12-15 lat.
Równie pięknie w Kościanie zatańczyły średzkie duety. Nicole Cieloszyk i Jessica Smurawa zdobyły złoty medal w kategorii „duety taniec współczesny powyżej 16 lat”. W kategorii „taniec współczesny duety 12-15 lat” ze srebrem wróciły z turnieju Michalina Dymska i Maja Markiewicz, a Emilia Norkiewicz i Alicja Duszczak z medalem brązowym.
Turniej ”Live Emotion” dał kolejną okazję do zaprezentowania szerszej publiczności talentu i umiejętności średzkich tancerek oraz efektów pracy ich trenerki i autorki wszystkich choreografii Natalii Zys. - Już dawno tak liczną grupą nie brałyśmy udziału w turnieju. To duże wyzwanie, ale dzięki wsparciu cudownych rodziców oraz naszej zdyscyplinowanej postawie, stanęłyśmy na wysokości zadania. Moje podopieczne znów dały mi i swoim bliskim powód do dumy oraz radości. Ciężko pracujemy na treningach. Dlatego każdy medal czy wyróżnienie są dla nas nagrodą za ten wysiłek, a jednocześnie motywacją do dalszej pracy. Przed nami kolejne turnieje i mistrzostwa. Życzcie nam powodzenia, bo zawsze z dumą i radością reprezentujemy nasze miasto i powiat na tanecznych parkietach w Polsce i za granicą – powiedziała Natalia Zys.