To pierwszy tak długi spektakl teatru, działającego w OK pod okiem Agnieszki Kaźmierczak. Aktorzy bawili publiczność przez godzinę, która dzięki zabawnemu scenariuszowi minęła bardzo szybko.
Sztuka „Mąż zmarł, ale już mu lepiej", autorstwa Izabeli Degórskiej, opowiada o rozczarowanej mężem kobiecie, która, zupełnie nieprzypadkowo, zostaje wdową. Ale - jak się okazuje - na krótko. Mąż bowiem zupełnie niespodziewanie ożywa i... ma się coraz lepiej. Zabawna, czarna komedia wyśmiewa stereotypy, ludzką obłudę i hipokryzję, a nade wszystko bezduszność mediów.
W średzkiej premierze wzięli udział: Jagoda Książek, Marta Kuderska, Magda Bartkowiak, Natalia Frach, Marysia Wieland, Lidka Stachowska, Inga Nawrocka, Karolina Solarska (gościnnie z Teatru IT, zastępująca podczas spektaklu, będącą na wyjeździe Karolinę Bezler), Maks Nowak, Piotr Jaśkowiak, Michał Kusik, Maciej Nowaczyk oraz Bartek Oporowski.
Aktorzy w pełni zasłużyli na brawa licznie zgromadzonej w OK publiczności, a widzowie jeszcze po spektaklu długo gratulowali aktorom ich ról.
Natomiast sami członkowie Teatru NP po raz kolejny pokazali, ile radości sprawia im zabawa w teatr i jak pięknie można się podczas tej zabawy rozwinąć aktorsko. Widzowie już czekają na kolejne, ciekawe premiery średzkiego teatru. (so)