Podobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczna edycja gminno-powiatowego Przedszkolnego Przeglądu Jasełek trwała dwa dni. Na scenie zagościła więc Święta Rodzina oraz aniołki, pastuszkowie, Trzej Królowie, pięknie ubrane dzieci i opiekujące się nimi wychowawczynie. W sumie na scenie OK miało wystąpić prawie 10 grup przedszkolnych, niestety w wyniku choroby przedszkolaków, czyli małych aktorów, niektóre spektakle trzeba było odwołać. Tak było pierwszego dnia przeglądu, kiedy do OK nie dotarła grupa z przedszkola Krasnal Hałabała. Ale pozostałe grupy na szczęście dotarły i zabrały widzów w świąteczny czas – do betlejemskiej szopki, gdzie narodził się Jezus, Zbawiciel świata.
We wtorek na scenie zaprezentowały się Biedronki z Przedszkola nr 3 w Środzie, grupa sześciolatków ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dominowie oraz Integracyjne Niepubliczne Przedszkole Montessori „Zielona Wyspa”. Wczoraj swoje przedstawienia zaprezentowały Motylki oraz Mrówki z Przedszkola Stokrotka, Bystrzaki, Skrzaty i Zuchy z przedszkola Kreatywne Brzdące, grupa Mrówki z przedszkola Kasztanowy Ogród oraz Jagodowe Skrzaty z przedszkola Osiedlowe Skrzaty.
W tym roku te pełne emocji przedstawienia oceniała komisja artystyczna w składzie: Małgorzata Walasek, dyrektor Biblioteki Publicznej, Olga Malinowska oraz Jolanta Staniewska.
Wyniki przeglądu ogłoszone zostały już po zamknięciu tego numeru „Gazety Średzkiej”, dlatego podane zostaną w następnym wydaniu gazety.
(so)