Wśród tancerzy z całej Polski znalazła się również grupa tancerek ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego. Na turniej do Lubonia pojechała najbardziej utytułowana formacja Harmonic, która ma nas swoim koncie liczne sukcesy o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Harmonic przystąpił do rywalizacji w kategorii taniec współczesny zaawansowani powyżej 16 lat i musiał zmierzyć się z formacjami m.in. z: Torunia, Gdańska, Lubonia, Międzyrzecza, Rumii. W turnieju wzięło udział 2500 tancerzy z całej Polski!

 

Po raz kolejny tancerki ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego dały nam powód do dumy i radości. Decyzją jury średzka formacja została sklasyfikowana na II miejscu podium zostawiając za sobą niezwykle utytułowane zespoły. Na szyjach naszych tancerek zawisły srebrne medale mistrzostw Polski, a radości i łez wzruszenia nie było końca. 

 

Turniej w Luboniu był kolejną okazję do zaprezentowania szerszej publiczności talentu i umiejętności średzkich tancerek oraz efektów pracy ich trenerki i autorki choreografii Natalii Zys. - Udział w tak wysoko obsadzonym konkursie to duże wyzwanie, ale dzięki wsparciu rodziców, naszej zdyscyplinowanej postawie stanęłyśmy na wysokości zadania - mówi z uśmiechem Natalia Zys. - Moje podopieczne znów dały mi i swoim bliskim powód do dumy oraz radości. Ciężko pracujemy na treningach. Dlatego każdy medal, a tym bardziej srebro podczas mistrzostw Polski jest dla nas nagrodą za ten wysiłek, a jednocześnie czynnikiem zwiększającym motywację do dalszej pracy. Przed nami kolejne turnieje i mistrzostwa. Życzcie nam powodzenia, bo zawsze z dumą i radością reprezentujemy nasze miasto i powiat na tanecznych parkietach w Polsce i za granicą.

 

(r)