Wystawa "Przyszłość u podstaw" z Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze jest ciągle w trasie. W miniony weekend zobaczyć ją można było w Poznaniu, a od soboty czynna będzie w Kórniku
Wystawa multimedialna "Przyszłość u podstaw" została stworzona z myślą o wielkopolskim Szlaku Pracy Organicznej, za którego koordynację odpowiada Pałac Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze. Elementami wystawy są: his- i herstorie wielkopolskich organiczniczek i organiczników opowiadane przez wcielające się w ich role aktorów z Teatru Fredry w Gnieźnie, opowieści o miejscach związanych z wielkopolską pracą u podstaw oraz dodatkowe multimedialne atrakcje związane z Pałacem Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze, w tym lot w technologii VR nad obiektem Pałacu, parku i kościoła. Na wystawę składa się dmuchana makieta pałacu winnogórskiego i kioski multimedialne. 
W miniony weekend wystawę "Przyszłość u podstaw" można było ponownie zobaczyć w Poznaniu podczas Festiwalu Tradycji Poznańskich na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Przypomnijmy, że przed ponad pół rokiem wystawa właśnie w Poznaniu miała swoją premierę. 
Od soboty do poniedziałku wystawa prezentowana będzie w Kórniku. "Przyszłość u podstaw" promować będzie Winną Górę i wielkopolski Szlak Pracy Organicznej na kórnickich Błoniach w godz. 11:00 - 19:00. 
W pierwszy weekend września wystawa ma stanąć na średzkim Starym Rynku. Wcześniej wystawę zobaczyć można było także w Winnej Górze, Gostyniu, Fałkowie i Rogalinie. 
krzem