- W zamówieniu zostały zapisane wszystkie najważniejsze informacje dotyczące oczekiwań gminy w zakresie zaprojektowania i wybudowania lodowiska. Firma zaczyna obecnie proces projektowania, a poszczególne elementy muszą być potem z nami konsultowane i przez urząd zatwierdzone - mówi burmistrz Piotr Mieloch. 

Firma z Gostynia na przygotowanie projektu, uzyskanie pozwoleń, wreszcie wybudowanie obiektu i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie ma w sumie 500 dni. Obiekt, który zimą ma służyć do jazdy na łyżwach, a w okresie letnim do jazdy na rolkach, będzie więc gotowy dopiero przed sezonem zimowym w kolejnym roku. Koszt inwestycji to 8.190.000 zł. Na lodowisko gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 5 mln zł.

Lodowisko powstanie na dolnym boisku treningowym przy ul. Sportowej. Oprócz hali znajdzie się tam miejsce na parking, aby bez problemu mogli na miejsce dojechać użytkownicy nowego obiektu. 

 

  • Będziemy też rozmawiać w sprawie terenu poniżej działki, na której znajdzie się hala. Były pomysły, aby tam także powstały miejsca parkingowe. Ale chciałby, aby w kontekście poprawy infrastruktury kolei wąskotorowej, w tym miejscu doszło do budowy ładnego peronu, z odpowiednią wiatą i miejscami, gdzie można usiąść, a więc także z zielenią. Będziemy o tym rozmawiać z przedstawicielami Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej "Bana" - deklaruje burmistrz Piotr Mieloch. Będzie to jednak już zupełnie inne zadanie, niezwiązane z budową lodowiska.

Przypomnijmy, że zakres zamówienia budowy lodowiska obejmuje m.in. opracowanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowej, budowę i wyposażenie wolnostojącego całorocznego krytego lodowiska z funkcją rolkowiska w okresie letnim, niepodpiwniczonego z zapleczem techniczno-socjalnym, zadaszenie hali w konstrukcji stalowej, dach dwuspadowy, na którym od strony południowej należy przewidzieć montaż paneli fotowoltaicznych, pieszo-jezdni do projektowanego budynku, wykonanie niezbędnych sieci i przyłączy infrastruktury technicznej (m.in. wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, niskonapięciowych), budowa instalacji fotowoltaicznej.

 

(k)