Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka będzie pierwszą kobietą w historii gminy Środa, która będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Środy. Zanim została wybrana do Rady Powiatu Średzkiego, a potem została wicestarostą na 5-letnią kadencję, pracowała w Banku Gospodarki Żywnościowej i była dyrektorem średzkiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kandydowała do Sejmu podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. 

Kandydaturę Małgorzaty Wiśniewskiej-Zabłockiej przedstawiał lider średzkiego PiS Waldemar Owczarzak. - Jestem wychowanką średzkiej ziemi - mówiła wicestarosta. Przypomniała, czym zajmowała się w powiecie, zwracając uwagę, że jej głównym zadaniem było m.in. pozyskiwanie środków na inwestycje związane z bezpieczeństwem drogowym (60 mln zł), rozwój usług społecznych i polepszenie usług zdrowotnych. Dlatego wymieniała budowę wschodniej obwodnicy miasta (dofinansowanie 25 mln zł), modernizację obiektów po średzkiej Modenie na Centrum Aktywizacji Społecznej, czy też planowaną rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Mówiła też o licznych spotkaniach, jakie w ciągu ostatnich lat odbywała z mieszkańcami powiatu średzkiego i gminy Środa, które zachęciły ją do kandydowania. 

Podczas konferencji prasowej Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka ogłosiła także, kto będzie "jedynkami" na listach PiS do Rady Miejskiej. Będą to Krzysztof Niemczal, Marek Wieland i ona sama z trzech okręgów miejskich oraz Mateusz Czaplicki z okręgu wiejskiego. W najbliższych dniach PiS przedstawi swoich liderów do Rady Powiatu Średzkiego. 

(kóz)

Od lewej: Mateusz Czaplicki, Marek Wieland, Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, Waldemar Owczarzak i Krzysztof Niemczal