Michał Matelski (Prawo i Sprawiedliwość) w tej kadencji samorządu powiatowego odgrywał bardzo ważną rolę. Jest członkiem Zarządu Powiatu, przez większość czasu etatowym, a obecnie – bez etatu. Wydawało się pewne, że będzie on ubiegał się o kolejną kadencję. 

Tymczasem podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Michał Matelski poinformował, że po ponad 20 latach pracy na rzecz samorządu, nie będzie startował w wyborach. Wiadomo, że numerem jeden na liście powiatowej będzie Waldemar Owczarzak. Michał Matelski miał mieć jedno z czołowych miejsc. Stanie się jednak inaczej.

Jeszcze bardziej sensacyjnie może wyglądać sytuacja Marcina Bednarza. Kilka tygodni temu wydawało się, że stworzy on własny komitet do Rady Powiatu. Ale taki komitet nie został zarejestrowany. Kilka dni temu Marcin Bednarz w luźnej rozmowie powiedział nam, że zamierza wystartować w wyborach, ale nie określił z jakiego komitetu. 

Ostatecznie byłego starosty nie ma być na liście komitetu Wojciecha Ziętkowskiego, choć wydawało się najbardziej prawdopodobne, że tak właśnie będzie. Nie jest jednak tajemnicą, że część obozu byłego burmistrza była zdecydowanie przeciwna, aby Marcin Bednarz startował z jego komitetu. Uważają oni bowiem, że porażka Ziętkowskiego pięć lat temu była pokłosiem złej opinii byłego starosty.

Czekamy na ostateczne potwierdzenie informacji, co stanie się w momencie rejestracji list.

(k)