Mikołaj Raczyński ma 32 lata i jest trenerem młodego pokolenia. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne i posiada licencję trenerską UEFA A.

Swoją przygodę trenerską M. Raczyński rozpoczynał w drużynach młodzieżowych Drukarza Warszawa. Następnie było Podhale Nowy Targ (również grupy młodzieżowe). Od sezonu 2020/21 został asystentem Pawła Crettiego w Olimpii Grudziądz, a po zwolnieniu tego szkoleniowca prowadził samodzielnie zespół w dwóch spotkaniach ligowych. Końcówka sezonu 2020/21 i kolejne prawie dwie kampanie rozgrywkowe to samodzielne prowadzenie trzecioligowych Orląt Radzyń Podlaski. Jesień sezonu 2023/24 nowy szkoleniowiec Polonii spędził jako asystent Marka Zuba w Stali Rzeszów, a na wiosnę samodzielnie prowadził Wisłę Azoty Puławy. Oprócz tego nowy szkoleniowiec Polonii ma za sobą liczne staże w zagranicznych klubach jak choćby Slavia Praga, Benfica Lizbona czy VFL Wolfsburg.

Zarząd średzkiego klubu zdecydował się nie przedłużać wygasającego z dniem 30 czerwca kontraktu z dotychczasowym szkoleniowcem Polonii Pawłem Kutynią. Trener P. Kutynia Polonię przejął 20 września 2023 roku zastępując na tym stanowisku Marcina Duchałę. W sumie pod jego wodzą zespół zagrał w 25 spotkań ligowych i 4 mecze pucharowe, odnosząc w nich 15 zwycięstw, notując 4 remisy i ponosząc 10 porażek, w tym tą najbardziej bolesną w półfinale Wielkopolskiego Pucharu Polski z Victorią Września. W tym czasie poloniści zdobyli 49 bramek, tracąc 48 goli. W sumie w sezonie 2023/24 poloniści uplasowali się na siódmym miejscu w ligowej tabeli.

krzem