Mural nosi nazwę Oceanarium. Przedstawia podwodny świat. Na obrazie widać oceaniczną florę i faunę, a także łodzie, pływających ludzi. Warto całości przyjrzeć się ze spokojem i podziwiać unikatowe dzieło, które jest efektem pracy uczniów średzkiego artysty, nauczyciela i radnego miejskiego Adama Wójkiewicza. 

 

Pomysł na mural zrodził się ponad rok temu. Wśród jego pomysłodawców należy wymienić Jarosława Fracha, wówczas radnego miejskiego, który wskazał miejsce na to dzieło. Motyw oceanarium był z kolei pomysłem burmistrza Piotra Mielocha. 

 

Prace rozpoczęły się zaraz po ubiegłorocznym wernisażu prac uczniów Adama Wójkiewicza. Artysta czuwał nad podziałem pracy, pomagał, inspirował. Miejsce wcześniej przygotowali pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. 

Prace trwały przez całe ubiegłoroczne wakacje letnie, ale wówczas nie udało sie ich zakończyć. Dlatego młodzi artyście wzięli się za ich dokończenie teraz, po kolejnym wernisażu. Efekt jest doskonały. 

 

Teraz najważniejsze, aby mural przetrwał i nikt nie próbował go zniszczyć. Na razie obyło się bez uszkodzeń i niech tak już pozostanie. Na muralu widnieją imiona artystów. Nie wszystkich. Część twórców postanowiła zachować anonimowość. 

 

(kóz)